Klasik kebap restoranı anlayışını yıkarak bir devrim yaratan ve geleneksel Türk mutfağında değişimin öncülerinden biri olan Köşebaşı, 1995 yılından bu yana Adana ve Tarsus yöresi et yemeklerinin geleneksel lezzetlerini modern bir sunumla günümüze taşıyor.

Dünya standartlarında hizmet kalitesiyle misafirlerine özel lezzet deneyimleri sunan Köşebaşı, bugün, 3 kıtada, 8 ülkede, toplam 22 restoranıyla özgün yemek kültürünü yansıtmaya devam ediyor.

Kurulduğundan bu yana dünya çapında ses getiren ödüllere ve başarılara imza atan Köşebaşı, 1999 yılında Conde Nast Traveller dergisinin 14 bin üyesi tarafından oluşturulan “ Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesinde Türkiye’yi temsil etti.

Köşebaşı, 2001 yılında ise İspanya’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’nda “ Uluslararası Turizm, Otelcilik ve Catering Endüstrileri” ödülüne “Geleneksel Türk Mutfağını En İyi Yansıtan Restoran” olarak layık görüldü.

2003 yılında Time dergisinin “ İstanbul’daki En İyi Kebap Restoranı” olarak sayfalarında yer verdiği Köşebaşı, misafirlerinin övgüleriyle adını tüm dünyaya duyurmayı sürdürüyor.